Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki WOKAMID Sp. z o.o.
fundusze unijne

Regionalny Program Operacyjny - Lubuskie 2020

W I kwartale 2020 r. w ramach przeprowadzonych postępowań przetargowych zostali wyłonieni Wykonawcy do zadań:
    • Aqua Processor Sp. z o.o.  – przebudowa oczyszczalni ścieków w Przytocznej;
    • Niewiadomski Sp. z o.o. – modernizacja przepompowni ścieków przy ulicy Gajowej w Przytocznej;
    • Dariusz Mimier Zakład Górniczy Hydrowiert – budowa studni wodociągowej wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem w Przytocznej.

W ramach realizacji inwestycji wykonano następujące prace budowlano-montażowe:

    1. Na oczyszczalni ścieków w Przytocznej po wielu latach pracy konieczna była wymiana urządzeń odpowiedzialnych za obróbkę osadu. W ramach inwestycji:
    • wykonano dokumentację projektową,
    • zakupiono urządzenie do transportu osadu,
    • wymieniono instalację układu odwadniania osadu,
    • wymieniono wentylację mechaniczną w budynku technicznym,
    • wymieniono membrany dyfuzorów napowietrzających,
    • zakupiono nowe pompy zatapialne ścieków surowych w przepompowni ścieków.
Została także wymieniona instalacja elektryczna oraz wykonane drobne prace budowlane wewnątrz budynku technicznego. Prace zakończono w IV kw. 2020 r.

    2. Przepompownia ścieków przy ulicy Gajowej to najstarsza instalacja tego typu w Gminie Przytoczna, która potrzebowała generalnego remontu, aby bezawaryjnie służyć mieszkańcom. W ramach modernizacji wymieniono istniejący zbiornik, pompy i ogrodzenie, dodatkowo od przepompowni ścieków odprowadzono nowy odcinek sieci tłocznej i grawitacyjnej o łącznej długości 100 m. Część inwestycji obejmowała montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 10 kW, które dzięki produkcji zielonej energii obniżą koszty działania przepompowni. Prace zakończono w IV kw. 2020 r.

    3. Ujęcie wody w miejscowości Przytoczna zaopatruje w wodę pitną trzy miejscowości: Przytoczną, Goraj i Nową Niedrzwice. Dynamiczny rozwój tych miejscowości nakłada potrzebę zwiększenia możliwości produkcyjnych ujęcia, aby móc zapewnić mieszkańcom stały i niezawodny dostęp do wody. W związku z tym w ramach inwestycji powstanie dodatkowa studnia wodociągowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz odcinek sieci wodociągowej magistralnej od ujęcia do stacji uzdatniania wody. Zakończenie prac jest planowane na drugą połowę 2021 r.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 1 423 011,65 zł netto, z czego 1 209 559,88 zł zostanie dofinansowane w ramach projektu: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Przytoczna” z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 4 Środowisko i kultura, Działanie 4.3 Gospodarka wodno-ściekowa.

Zdjęcie nowej przepompowni ścieków Przytoczna ul. Gajowa

Logo Unia Europejska

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny