Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki WOKAMID Sp. z o.o.
fundusze unijne

Regionalny Program Operacyjny - Lubuskie 2020

W I kwartale 2020 r. w ramach przeprowadzonych postępowań przetargowych zostali wyłonieni Wykonawcy do zadań:
    • Aqua Processor Sp. z o.o.  – przebudowa oczyszczalni ścieków w Przytocznej;
    • Niewiadomski Sp. z o.o. – modernizacja przepompowni ścieków przy ulicy Gajowej w Przytocznej;
    • Dariusz Mimier Zakład Górniczy Hydrowiert – budowa studni wodociągowej wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem w Przytocznej.

W ramach realizacji inwestycji wykonano następujące prace budowlano-montażowe:

    1. Na oczyszczalni ścieków w Przytocznej po wielu latach pracy konieczna była wymiana urządzeń odpowiedzialnych za obróbkę osadu. W ramach inwestycji:
    • wykonano dokumentację projektową,
    • zakupiono urządzenie do transportu osadu,
    • wymieniono instalację układu odwadniania osadu,
    • wymieniono wentylację mechaniczną w budynku technicznym,
    • wymieniono membrany dyfuzorów napowietrzających,
    • zakupiono nowe pompy zatapialne ścieków surowych w przepompowni ścieków.
Została także wymieniona instalacja elektryczna oraz wykonane drobne prace budowlane wewnątrz budynku technicznego. Prace zakończono w IV kw. 2020 r.

    2. Przepompownia ścieków przy ulicy Gajowej to najstarsza instalacja tego typu w Gminie Przytoczna, która potrzebowała generalnego remontu, aby bezawaryjnie służyć mieszkańcom. W ramach modernizacji wymieniono istniejący zbiornik, pompy i ogrodzenie, dodatkowo od przepompowni ścieków odprowadzono nowy odcinek sieci tłocznej i grawitacyjnej o łącznej długości 100 m. Część inwestycji obejmowała montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 10 kW, które dzięki produkcji zielonej energii obniżą koszty działania przepompowni. Prace zakończono w IV kw. 2020 r.

    3. Ujęcie wody w miejscowości Przytoczna zaopatruje w wodę pitną trzy miejscowości: Przytoczną, Goraj i Nową Niedrzwice. Dynamiczny rozwój tych miejscowości nakłada potrzebę zwiększenia możliwości produkcyjnych ujęcia, aby móc zapewnić mieszkańcom stały i niezawodny dostęp do wody. W związku z tym w ramach inwestycji powstanie dodatkowa studnia wodociągowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz odcinek sieci wodociągowej magistralnej od ujęcia do stacji uzdatniania wody. Zakończenie prac jest planowane na drugą połowę 2021 r.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 1 423 011,65 zł netto, z czego 1 209 559,88 zł zostanie dofinansowane w ramach projektu: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Przytoczna” z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 4 Środowisko i kultura, Działanie 4.3 Gospodarka wodno-ściekowa.

Zdjęcie nowej przepompowni ścieków Przytoczna ul. Gajowa

Logo Unia Europejska

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny